O nás

Spájame autorov, vydavateľov a kníhkupectvá tak, aby mohli čitatelia čítať profesionálne vytvorené e-knihy na všetkých svojich zariadeniach. Naším snom je, aby v budúcnosti existovala elektronická kniha minimálne ku každej tlačenej knihe.

Kto sme?

Na knižný trh v Slovenskej republike sme v roku 2010 v spolupráci s najväčším internetovým kníhkupectvom Martinus.sk ako prví priniesli komplexné riešenie elektronických kníh. Implementovali sme podporu špecializovaných čítačiek elektronických kníh s e-ink displejmi, vrátane riešenia ochrany systémom Adobe DRM. Od chvíle spustenia distribúcie pomáhame rastu a formovaniu trhu elektronických kníh.

Dibuk je technologická platforma, ktorá prináša moderné riešenie distribúcie e-kníh na základe najnovších štandardov. Vďaka vytvoreniu bezproblémového prepojenia medzi autormi, vydavateľmi a kníhkupcami prináša atraktívnu ponuku e-kníh, ktorá sa bezpečne a rýchlo dostane až k čitateľovi. Dibuk zabezpečuje vytváranie, skladovanie, ochranu a distribúciu e-kníh, ako aj zúčtovacie vzťahy voči vydavateľom a predajcom.

Prečo my? 

  • ★ náš tím zúročuje dlhoročné skúsenosti s knižným trhom v podmienkach Slovenskej a Českej republiky aj širšieho zahraničia
  • ★ distribučná platforma pôsobí ako centrálny bod, ktorý funguje ako prostredník medzi autormi, vydavateľmi a predajcami e-kníh
  • ★ vytvárame profesionálne elektronické knihy
  • ★ sledujeme a implementujeme svetové trendy na poli e-kníh
  • ★ podporujeme rozvoj štandardov – čitateľ si vyberie zariadenie aj softvér, na ktorom chce čítať